Naučná pohádková stezka


Naučná pohádková stezka byla vybudována jako společný projekt Lesů ČR s.p. a města Město Albrechtice. Slavnostně byla otevřena v roce 2016.

Stezka je dlouhá zhruba dva kilometry a zahrnuje 12 zastavení. Během procházky si můžete pochutnat na svačince u Dr. Voštěpa a lesní pěšinka vás pak dovede ke krmelci jelena Větroplacha, který děti sveze na zádech jako pohádkového Smolíčka Pacholíčka.

Posedět můžete také na menších koloušcích. Určitě nezapomeňte vstoupit do lesního průseku, kde čekají trpaslíci se spoustou záludných otázek a úkolů. U skřítka Mecháčka poznáte u nás nejčastěji rostoucí mechy. Můžete zkusit vytvořit obličej z přírodních materiálů. Cestou kolem Hejkala dojdete ke krtečkově posilovně, kterou hlídá Křemenáč a Muchomůrka.

U tůňky s žabím princem se dozvíte, jak je to s tím líbáním žáby. Bludička na kamenném vršku Vás zamotá v netradičním bludišti. Pokud se dostanete ven, čeká na Vás ztracený výhled na hrad Burkvíz. Hlídá ho už trošku rezavý rytíř. A za poslední zatáčkou už čeká krteček u své studánky. I on má pro Vás nějaké úkoly. Můžete mu také napsat vzkaz.

Ještě zazvonit na zvonec a pohádkové naučné stezky je konec.

Zastavení:

 1. Svačina u Dr. Voštěpa
 2. Krmelec jelena větroplacha
 3. Trpasličí lesní hrátky
 4. Království skřítka Mecháčka
 5. Vyhlídka u Hejkala
 6. U Křemenáče a Mochomůrky
 7. Tůňka žabího prince
 8. Na kamenném vršku
 9. Ztracený výhled na hrad Burkvíz
 10. Krtečkova studánka
 11. Zazvonil konec

Sdílet s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *