Větrný tunel


Vyzkoušejte si volný pád a pociťte sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupíte. Přesně tohle totiž můžete prožít i ve větrném tunelu, který volný pád dokonale simuluje.

Co můžete od zážitku čekat?

Ze všeho nejdřív nafasujete kombinézu, helmu a brýle. Následně vás instruktor zaškolí, a ještě s pevnou půdou pod nohama si nacvičíte správnou “leteckou polohu”. A protože vítr v tunelu jen tak nepřekřičíte, instruktor vás naučí taky pár signálů pro dorozumívání.

Pak už se otevřou dveře a vy vejdete do tunelu, který je se svou šířkou 4,3 m a výškou 12 m jediným podobným zařízením v ČR. Položíte se do proudu vzduchu a necháte se jím unášet. Instruktor vám ze začátku pomůže, a jakmile si budete jistější, nechá vás létat samotně. Zůstane ale celou dobu v tunelu s vámi a bude připraven vám podat pomocnou ruku.

Průměrná rychlost vzduchu v tunelu je 50 m/s a operátor ji upravuje každému letci na míru podle jeho zkušeností a váhy. Když se vám létání už nebude líbit, stačí dát instruktorovi signál, který jste se předem naučili.

První volný pád bude trvat 1,5 minuty a po chvilce odpočinku to celé prožijete ještě jednou. Za celkem 3 minuty ve větrném tunelu si tak užijete skoro tolik adrenalinu, jako kdybyste třikrát vyskočili z letadla. V tunelu létá vždy pouze 1 osoba společně s instruktorem.

Poznámka k rezervaci:

  • Varianty zážitku označené (po-čt) lze rezervovat pouze od pondělí do čtvrtka.
  • Ostatní varianty lze rezervovat od pondělí do neděle.
  • V letních měsících (červen – srpen) větrný tunel v pondělí odpočívá a je zavřený.
  • 15minutové varianty se může zúčastnit až 5 osob, mezi které se čas 15 minut rozdělí. Je tedy z cela na vás, zda vyrazíte se skupinkou přátel či si celý let užijete sami. (Pokud např. vyrazí celá pětičlenná rodina, tak na každého čekají 3 minuty letu.

Sdílet s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *