Ošetřovatelem v ZOO


Máte rádi zvířata a váš sen je pracovat v zoologické zahradě? Přijeďte si to vyzkoušet do Brna. V místní ZOO se z vás na den stane ošetřovatel zvířat.

Co vás čeká…

Jen co se dostavíte do zoologické zahrady, ujme se vás zkušený chovatel zvířat a seznámí vás se spoustou informací, které budete během dne potřebovat. Poté se vydáte do toho správného pavilonu, kde na vás budou čekat vaši čtyřnozí kamarádi. Jestli to bude 5metrová žirafa v pavilonu kopytníků nebo 750kilový medvěd v pavilonu šelem, je na vaší volbě. Místní chovatel vás pečlivě proškolí, jak se ke zvířatům chovat a čemu se určitě vyhnout. Mezi vaši práci bude spadat podílení se na na krmení zvířat i na údržbě jejich výběhu. Dozvíte se fůru zajímavostí o zvířatech, která budete ošetřovat. Např. kolik makrel, ovoce a dalšího krmení medvěd spořádá na posezení. Proč se ukládá k zimnímu spánku a proč je důležité s ním každý den cvičit. Jakmile vaše služba skončí, můžete si projít zbytek zoologické zahrady jako divák a pokochat se ostatními zvířaty.

Zvolíte-li zážitek u kopytníků, je dost možné, že vám žirafa olízne obličej, buvol si vydupe váš respekt a zebra vysvětlí, jak to má s těmi pruhy – jestli se jedná o černé pruhy na bílém těle nebo naopak 🙂 

V pavilonu šelem můžete tančit s vlky, krmit medvěda, povídat si se lvem, házet rybu lachtanovi a rozplývat se na roztomilými surikatami. 

Základní informace

  • Sezona: celoročně – termíny na poptávku (pondělí – pátek)
  • Diváci: Vaši známí a kamarádi mohou vaši práci obdivovat (budete-li se pohybovat v tu chvíli venku) jako řádní návštěvníci ZOO (od 9:00). Pokud si zakoupí vstupenku.
  • Délka: 3 – 4 hodiny
  • Rezervace: Minimálně 28 dní předem.
  • Pořizování záznamu: Lze fotit i natáčet.
  • Lokalita: Brno
  • Co na sebe: Pracovní nebo sportovní oblečení a pevnou obuv

Sdílet s přáteli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *